سبد خرید شما

دستگاه التراسونیک

تکنولوژی ماشین : کامپیوتری نوع گارانتی : 6 ماه تعداد سوزن : بدون سوزن
دستگاه کش زن تمام اتومات ماسکتمامی مراحل تولید یک ماسک پرستاری با کیفیت و بهداشتی نیاز به بهترین تجهیزات دارد، از این رو تولید ماسک با استفاده از چرخ خیاطی های خانگی یا راسته دوز امکان پذیرنیست پس سیستم های اتوماتیک ونیمه اتوماتیک برای همین کار تولید شده اند در کنار این ویژگی، آن‌ها نیز قدرت این را ..
نوع گارانتی : 1 ساله استانداردها : ایزو 9001 ، ایزو 14000 ، استاندارد اروپا سال تولید : 2022
این نوع دستگاه دوخت التراسونیک، نسل جدید ماشین های دوخت است که بدون نیاز به نخ و سوزن عملیات دوخت را انجام می دهداین نوع دستگاه چرخ خیاطی آلتراسونیک در زمینه تولید ساک دستی دسته موزی، بند دار و ...... کاربرد دارد. دستگاه چرخ خیاطی آلترسونیک در زمینه تولید ساک دستی، کاربرد دارد. به این منظو..
استانداردها : ایزو 9001 ، ایزو 14000 ، استاندارد اروپا سال تولید : 2017
دستگاه دوخت آلتراسونیک مخصوص ماسک استیجر STIGER   این نوع دستگاه دوخت آلترسونیک دوخت نسل جدید ماشین های دوخت است که بدون نیاز به نخ و سوزن عملیات دوخت را انجام می دهد این نوع چرخ خیاطی آلترسونیک در زمینه تولید ساک دستی،انواع ماسک،لحاف دوزی و ...... کاربرد دارد..
تکنولوژی ماشین : کامپیوتری نوع گارانتی : گارانتی شرکت مهرین پارس
این نوع دستگاه دوخت التراسونیک، نسل جدید ماشین های دوخت است که بدون نیاز به نخ و سوزن عملیات دوخت را انجام می دهداین نوع دستگاه چرخ خیاطی آلتراسونیک در زمینه تولید ساک دستی دسته موزی، بند دار و ...... کاربرد دارد. دستگاه چرخ خیاطی آلترسونیک در زمینه تولید ساک دستی، کاربرد دارد. به این منظو..
سال تولید : 2017 کاربرد ها : دوخت انواع ماسک دوخت ساک دستی دوخت لوازم آشپزخانه دوخت لباس بیمارستان کشور سازنده : چین
قالب های دستگاه  آلتراسونیکC-SONICاین نوع دستگاه دوخت آلترسونیک دوخت نسل جدید ماشین های دوخت است که بدون نیاز به نخ و سوزن عملیات دوخت را انجام می دهداین نوع چرخ خیاطی آلترسونیک در زمینه تولید ساک دستی،انواع ماسک،لحاف دوزی و ...... کاربرد داردبا توجه به  تنوع دوخت مدل ها نیاز به قالب های ا..
برند: سی سونیک
سال تولید : 2019 کاربرد ها : دوخت انواع ماسک دوخت ساک دستی دوخت لوازم آشپزخانه دوخت لباس بیمارستان تعداد سوزن : بدون سوزن
دستگاه پانچ التراسونیک c-sonic  Ultrasonic C-SONIC کاربرد و کارایی پانچ التراسونیک:   یکی از جدیدترین سبک دوخت ، دوخت یا همان پانچ التراسونیک می باشد.این سیستم جدید با روش افزایش سرعت حرکت برق یک فرآیند الکترونیکی موجبات ایجاد چسبندگی بین مولکول های الیاف پارچه می شود...
استانداردها : ایزو 9001 ، ایزو 14000 ، استاندارد اروپا سال تولید : 2017
دستگاه دوخت آلتراسونیک c-sonic C-SONIC       این نوع دستگاه دوخت آلترسونیک دوخت نسل جدید ماشین های دوخت است که بدون نیاز به نخ و سوزن عملیات دوخت را انجام می دهد این نوع چرخ خیاطی آلترسونیک در زمینه تولید ساک دستی،انواع ماسک،لحاف دوزی و ...... کاربرد دارد..
نمایش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)

التراسونيك صداي با فرکانس بالاست كه گوش انسان توان شنيدن اين صدا را ندارد در واقع تكنولوژي التراسونيك صداي ايجاد شده در اثر  لرزش يك شي را كه با واحد هرتز شناخته ميشوند به سرعت بالاتر يا محدوده ٢٠ هزار هرتز افزايش ميدهد اين ارتعاشات به اندازه اي سريع هستند كه توسط گوش انسان شنيده نميشود .به طور كلي التراسونيك  به دو صورت مورد استفاده قرار ميگيرد 
١- استفاده از امواج جهت تاثيرگذاري يا ايجاد تغيبرات 
٢- استفاده از اين امواج و دريافت و كنترل بازتاب انها در مواردي مانند سونوگرافي

 در صنعت از اين تکنولوژي استفاده هاي مختلفي مي شود. اما در همه موارد تغييرات بر روي نحوه حركت مولكولهاي موجود در ماده به صورت مشترك ميباشد مثلا در صنعت نساجي حركت سريع اين مولكولها باعث ايجاد اصطكاك مابين انها شده و اصطكاك موجب توليد گرما و ذوب شده مولكولها ميشود اگر در حين توليد اين گرما به نقطه مورد نظر فشار مناسب وارد گردد مولكولهاي ان نقطه همگن شده و عمليات جوش خوردگي در ان نقطه صورت ميپذيرد از اين تكنولوژي در توليد مواردي مانند ماسك پرستاري و انواع لباس بيمارستاني ،كيسه هاي تبليغاتي و همچنين سرويس اشپزخانه و روكش مبلمان و رو ميزي استفاده ميشود 
به طور كلي از اين تكنولوژي روي موادي كه داري حداقل ٣٠٪؜ مواد غير طبيعي باشد قابل استفاده ميباشد اين تكنولوژي روي پارچه هاي نخي كاربرد نداشته و قابل استفاده نميباشد.
نكته مهم اينكه اين تكنولوژي اگر براي جوش دادن مثلا دولايه پارچه استفاده استفاده شود هر دو لايه بايد از يك جنس بوده تا مولكولهاي انها به راحتي در هم تركيب گردند در غير اينصورت عمليات جوش خوردگي به خوبي صورت نميپذيردچرخ دوخت التراسونیک برای درز، برش، شکاف، برش، چسباندن، برجسته کردن، یا برش و مهر و موم کردن همزمان، همه کاره و آسان است. فرآیند استفاده شده توسط هر چرخ دوخت التراسونیک سریع، ساده و کارآمد است. می‌تواند تا ۸۰ متر در دقیقه بدون نیاز به نخ و سوزن آب‌بندی کند. این در واقع یک فناوری انعطاف‌پذیر است. به دلیل تطبیق‌پذیری طراحی آن، امکان نصب چرخ خیاطی بر روی میز کار و یا نصب آن در سیستم‌های نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک وجود دارد. 


مزایای چرخ دوخت التراسونیک

•    بافت سریع و مقرون به صرفه
•    درزهای ارتجاعی
•    بدون نیاز به مواد مصرفی مانند نوار، گیره یا چسب
•    نتایج ثابت
•    بدون زمان خنک کننده و کاهش هزینه‌های نگهداری
•    بدون زمان عکسبرداری برای ابزار منگنه. 
•    بدون نیاز به سوزن، نخ، قرقره و هرگونه فعالیت مربوط به تطبیق رنگ
•    سازگار با محیط زیست زیرا نیازی به چسب و حلال ندارد. 
•    لبه‌ها بدون ایجاد سوراخ بخیه مهر و موم می‌شوند، بنابراین از نفوذ عوامل شیمیایی، پاتوژن‌های منتقله از خون و سایر ذرات جلوگیری می‌شود. 

 

دستگاه دوخت التراسونیک در چه صنایعی استفاده می‌شود

از آنجایی که این فناوری بسیار سازگار است، بیشتر کارهای تولیدی که با چرخ خیاطی انجام می‌شود شامل دوخت درز، با سونوترود استاتیک یا دوار، شناسایی الگوی مناسب با چرخ شمارنده برای به دست آوردن ظرفیت و زیبایی‌شناسی مورد نظر است. از اين تكنولوژي در توليد مواردي مانند ماسك پرستاري و انواع لباس بيمارستاني ،كيسه هاي تبليغاتي و همچنين سرويس اشپزخانه و روكش مبلمان و رو ميزي استفاده ميشود 

چرخ دوخت التراسونیک به طور گسترده در صنایع زیر استفاده می‌شود: 

•    لباس بیمارستانی

•     روکش مبلمان

•    پوشاک ورزشی

•     کیسه تبلیغاتی
•    پرده‌های ضد آفتاب
•    پارچه‌های فنی
•    منسوجات نبافته
استفاده از چرخ دوخت التراسونیک مزایای دیگری نیز دارد، مانند حالت پیوسته که در آن مواد تحت سونوترودهای ثابت یا چرخشی قرار می‌گیرند. 


فرآیند دوخت دستگاه التراسونیک

فرآیند چرخ خیاطی التراسونیک در اصل یک فرآیند چند منظوره است زیرا این نوع دوخت قابلیت دوخت درزها و برش‌های تمیز را به طور همزمان دارد. همچنین دوخت بسیار تمیزی است که مواد افزودنی را حذف و برش می‌دهد و با دوخت (در اثر حرارت) محل مورد نظر را می‌بندد. مدل دوختی که در این ماشین‌ها انجام می‌شود می‌تواند مقطعی و ضربه‌ای باشد مانند تولید دستگیره در کیسه‌های خرید پارچه‌ای و یا به صورت خطی و دنباله‌دار که در این حالت مواد زیر شاخ حرکت می‌کنند و انعطاف‌پذیری دوخت در نظر گرفته می‌شود. 
فرآیندی که توسط دستگاه التراسونیک برای پارچه‌های نبافته استفاده می‌شود سرعتی بیش از ۶۰۰ فوت در ثانیه دارد که بسیار ساده، سریع، کارآمد و انعطاف‌پذیر و بدون استفاده از نخ یا سوزن یا مواد مصرفی دیگر است. 


چرخ خیاطی التراسونیک از چه اجزایی تشکیل شده است

هر دستگاه التراسونیک از پنج بخش زیر تشکیل شده است: 
•    منبع تغذیه‌ای که ۵۰ یا ۶۰ سیکل در ثانیه دوام می‌آورد و آن را به فرکانس التراسونیک تبدیل می‌کند که ۲۰۰۰۰ سیکل در ثانیه یا حتی بیشتر است. 
•    مبدلی حاوی کریستال‌های پیزوالکتریک که فرکانس الکتریکی سیگنال ورودی را به ارتعاش مکانیکی تبدیل می‌کند. 
•    تقویت کننده‌ای که انرژی ارتعاشی را برای افزایش دامنه به اندازه کنترل صدا در رادیو فراهم می‌کند. 
•    HORN که از انرژی ارتعاشی برای فیلم یا پارچه پلاستیکی استفاده می‌کند. 
•    ANVIL یا قطعه یدکی که قطعه کار را پشتیبانی می‌کند و به صورت چرخ‌های طرح دار یا چرخ‌های برش غیر چرخشی روی پارچه‌ها اعمال می‌شود. 
ارتعاش دستگاه التراسونیک از سوزن به ماده منتقل می‌شود و گرمای اصطکاکی در آن ایجاد می‌شود. 
این گرمای لحظه‌ای لبه‌های پارچه را می‌سوزاند و باعث ایجاد چسبندگی می‌شود. در مورد دستگاه برش، اضافات پارچه حذف شده و لبه‌ها در همان زمان مهر و موم می‌شوند. 


کاربرد امواج در چرخ خیاطی التراسونیک

یکی از جدیدترین کاربردهای امواج التراسونیک استفاده از این امواج برای خیاطی در صنایعی مانند پارچه‌های نبافته، تولید لیوان یکبار مصرف، نایلون و پوشاک یکبار مصرف می‌باشد. 
دوخت مواد مصنوعی نرم و غیره است. قابلیت‌های خارق‌العاده امواج چرخ خیاطی التراسونیک شگفت‌انگیز است، زیرا می‌توانند هم در اتصال و هم در برش، طراحی و چسباندن پارچه‌های مصنوعی عمل کنند. 
این عمل بدون استفاده از عواملی مانند نخ، سوزن، تیغ و چسب بوده و فقط با انرژی امواج مافوق صوت عمل می‌کند به طوری که با قرار دادن پارچه زیر شاخ دستگاه باعث ایجاد ارتعاشات التراسونیک می‌شود. 
به علاوه سرعت چرخ خیاطی با امواج التراسونیک بسیار بالاست که حتی چهار برابر چرخ خیاطی با کاموا سرعت دارد. این نوع دوخت بسیار خوب است که در ادامه بیشتر توضیح داده شده است. 


عملکرد چرخ خیاطی التراسونیک

همانطور که در بالا ذکر شد، چرخ خیاطی التراسونیک از امواج التراسونیک برای دوخت استفاده می‌می شوند. 
عملکرد این دستگاه‌ها به این صورت است که امواج مافوق صوت به دلیل طول موج کوتاهی که دارند در هنگام فشرده شدن گرما تولید می‌کنند و به عنوان پرس حرارتی عمل می‌کنند و در نتیجه دو سطح پارچه به یکدیگر متصل می‌شوند. 
با این دستگاه‌ها می‌توانید انواع پارچه‌ها و الیاف مانند پارچه‌های نبافته، لباس‌های نایلونی یکبار مصرف، لیوان‌های یکبار مصرف و مواد مصنوعی را بدوزید. 
این دستگاه‌ها سرعت بسیار بالایی دارند، سرعت دستگاه‌های التراسونیک با چرخ خیاطی با نخ قابل مقایسه است. 


چرخ خیاطی التراسونیک چگونه کار می‌کند؟

۱_با عبور پارچه از زیر بوق التراسونیک، ارتعاش التراسونیک بوق باعث گرم شدن مواد و جوش می‌شود. پارچه‌ها را بدون استفاده از چسب یا حرارت اضافی به هم می‌چسبانند. سپس لبه‌های اضافی پارچه تمیز بریده می‌شود. 

۲_با قرار دادن مواد مورد نظر بر روی شاخ دوار زیر و پایین آوردن غلتک روی پارچه، عملیات جوشکاری یا اتصال انجام می‌شود. از این روش برای ایجاد سوراخ‌هایی مانند سوراخ دکمه، برش نوارهای پارچه به طول از پیش تعیین شده یا اتصال قطعات به یکدیگر استفاده می‌شود. 

3_به زبان ساده، ارتعاش التراسونیک از سوزن به ماده‌ای که می‌خواهیم بدوزیم منتقل می‌شود و گرمای اصطکاک ایجاد می‌کند. 
این گرمای لحظه‌ای لبه‌های پارچه را ذوب کرده و باعث چسبندگی آن می‌شود و هنگامی که چرخ التراسونیک نیز برش را ایجاد می‌کند، پارچه اضافی برداشته می‌شود و همزمان لبه‌ها مهر و موم می‌شوند. 

 

از چه موادی می‌توان در چرخ دوخت التراسونیک استفاده کرد؟

پارچه‌های نبافته مانند: اسپان باند، بلون خربزه، سلولز، بدون ریسندگی و سایر مواد مانند: اکریلیک، استات، پلی استر، نایلون، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، اسپندکس و پی وی سی و و غیره.

 

تجهیزات دستگاه التراسونیک

تجهیزات اصلی دستگاه التراسونیک شامل مبدل، مولد برق و دستگاه‌های پخش کننده صدا است. وظیفه امیتر ارسال فیزیکی امواج فراصوت به محیط است. 


مبدل‌های دستگاه التراسونیک

مبدل مهمترین بخش دستگاه‌های التراسونیک است. نقش مبدل در سیستم تولید امواج التراسونیک واقعی با تبدیل انرژی مکانیکی یا الکتریکی به انرژی صوتی در فرکانس‌های التراسونیک با ارتعاش مکانیکی است. مبدل التراسونیک با یک ژنراتور الکتریکی با فرکانس ۲۰ کیلوهرتز تماس می‌گیرد تا انرژی الکتریکی را با ارتعاش مکانیکی در همان فرکانس (۲۰ کیلو سیکل در ثانیه) به انرژی التراسونیک تبدیل کند. کاربردی‌ترین روش‌های تولید التراسونیک با استفاده از مبدل‌های التراسونیک بسته به اصل ترانسفورماتور الکترواستریکیو انجام می‌شود. 
اصل روش‌ها بر اساس تغییر شکل الاستیک مواد فروالکتریک در یک میدان الکتریکی با فرکانس بالا است که منجر به جذب متقابل پلاریزه مولکول‌ها در میدان می‌شود. 
سپس جریان متناوب فرکانس بالا از طریق دو الکترود به مواد فروالکتریک منتقل می‌شود. پس از ایجاد نوسان مکانیکی، امواج صدا به تقویت کننده منتقل می‌شود تا التراسونیک تولید شود. 
مبدل التراسونیک یک دستگاه الکترونیکی است که امواج صوت را تولید و دریافت می‌کند. این مبدل اساساً به عنوان مبدل انرژی عمل می‌کند، جایی که شکلی از انرژی صوتی را به اشکال دیگر انرژی (مانند انرژی مکانیکی، الکتریکی یا حرارتی) تبدیل می‌کند. علاوه بر این، مبدل در هر جهت قابل برگشت است تا انرژی الکتریکی یا مکانیکی را به انرژی صوتی یا بالعکس تبدیل کند. 
به طور کلی، مبدل‌های اصلی مورد استفاده در بیشتر دستگاه‌های التراسونیک را می‌توان به سه نوع خلاصه کرد: پیزوالکتریک، مغناطیسی و محرک مایع. مبدل‌های پیزوالکتریک و مغناطیسی انرژی مغناطیسی و الکتریکی را به انرژی التراسونیک تبدیل می‌کنند. 


 

مزایای دستگاه‌های التراسونیک

•    سرعت بالا
•    توانایی بالا در حذف آلاینده‌ها
•    افزایش طول عمر قطعات شسته شده با این روش و کاهش اصطکاک و فرسایش سطح به دلیل پرداخت بسیار خوب سطح
•    کاهش هزینه‌های مواد به دلیل کاهش قطعات رد شده
•    کاهش قابل توجه هزینه مواد شوینده
•    سازگاری بیشتر با محیط زیست به دلیل کاهش تشعشعات و ضایعات و استفاده از آب به عنوان یک شوینده غیر سمی و غیر قابل اشتعال


قیمت چرخ دوخت التراسونیک

قیمت چرخ دوخت التراسونیک بر اساس حجم مخزن، توان و امکانات مورد نیاز کارفرما تعیین می‌شود. 

 

خرید چرخ دوخت التراسونیک

شما می‌توانید برای خرید انواع چرخ دوخت التراسونیک به سایت ما به آدرس http://www.20baft.com/ مراجعه فرمایید. 


سخن پایانی

کاربردهای دستگاه التراسونیک را می‌توان به عنوان یک فناوری سبز برای اهداف ایمنی مواد غذایی و تضمین کیفیت محصولات غذایی امیدوارکننده و قابل اجرا دانست. کاربردهای التراسونیک با توجه به شدت و فرکانس به دو دسته فرکانس بالا با شدت کم و فرکانس پایین با شدت بالا (غیر مخرب) تقسیم می‌شوند. کاربردهای التراسونیک با شدت بالا به طور عمدی بر محتویات محیط انتشار تأثیر می‌گذارد. استفاده از التراسونیک با شدت‌های بالا با افزایش کیفیت، کاهش خطرات فیزیکی و شیمیایی و زمان پردازش کوتاه، مزیتی در انتخاب، عملکرد و بهره وری دارد.