تفاوت چرخ خیاطی های  گلدوزی خانگی معمولی، اتومات، کامپیوتری چیست؟


 چرخ های گلدوزی خانگی معمولی چگونه‌اند؟

معرفی و کاربرد

دراين مدل چرخ های گلدوزی همانگونه كه از اسم آن مشخص است دستگاه علاوه برقابليت انجام دوخت ساده چندين مدل گلدوزی نيز انجام می‌دهد ولی به جهت تغيير وضعيت دستگاه از هر مدل به مدل بعدی حتما بايد دستگاه و درجه های آن به صورت دستی طبق دستور العمل شركت سازنده تنظيم شود.  همچنين برای تغيير طرح دوخت بايد قطعه ای به نام ژتون طبق طرح موردنظر ما به صورت دستی داخل دستگاه تعويض گردد.مدل های محبوب چرخ خیاطی گلدوزی معمولی 

از جمله مدل های معروف اين دسته از بين محصولات ژانومه می‌توان به مدل های زیر اشاره کرد:

چرخ خیاطی ژانومه 802 >

چرخ خیاطی ژانومه 804 >

چرخ خیاطی ژانومه 672 >

چرخ خیاطی ژانومه 680 >چرخ های گلدوزی خانگی اتومات چگونه‌اند؟

معرفی و کاربرد 

اين دسته از چرخ های خانگی امروزه بزرگترين گروه چرخ را تشكيل می‌دهند،  اغلب شركت های سازنده چرخ های خانگی از اين تكنولوژی استفاده می‌كنند .

 اين مدل ها دستگاه علاوه بر انجام دوخت ساده چند مدل گلدوزی نيز انجام می‌دهند كه تعداد آن با توجه به مدل دستگاه توسط شركت سازنده تعيين شده، ژتونها همگی داخل دستگاه روی يك ميله فلزی قرار گرفته‌اند و از دستگاه خارج نمی‌شوند شما فقط با انتخاب طرح موردنظر روی نمايشگردستگاه كه معمولا به صورت يك عكس از طرح دوخت روی بدنه چسبانده شده است ژتون را تغيير داده و دستگاه را جهت انجام دوخت مورد نظرتان آماده می‌کنید.

در اين مدل هم برخی تنظيمات با توجه به طرح دوخت انتخابی به صورت دستی انجام ميشود ولی به طور كلی فرايند كار از مدلهای ساده آسان تر است .

مدل های محبوب چرخ های گلدوزی خانگی اتومات 

از جمله اين مدلهای مربوط به اين گروه می توان به ژانومه ٨١١ يا ٨١٣ و مدلهای ژانومه اكسل همچنين كاچيران مدل ١١٢٩ و ١١٣٩ و گروه نيولايف از محصولات كاچيران اشاره كرد .چرخ های گلدوزی کامپیوتری چگونه‌اند؟

معرفی و کاربرد 

در اين گروه نيز علاوه بر انجام عمليات ساده دوزی با توجه به مدل دستگاه چندين مدل گلدوزی نيز توسط دستگاه انجام می‌شود 

ولی فرايند تنظيم دستگاه هنگام تغيير مدل نسبت به مدلهای قبلی بسيار آسان تر است. 

فقط كافيست كه طرح مورد نظری  را كه روی دستگاه می‌بینید انتخاب كرده و با فشردن كليد مربوط به آن‌طرح، تقريبا همه تنظيمات به صورت الكترونيكی انجام می شود حتی در برخی مدلهای پيشرفته اين گروه شما اين امكان را داريد كه طرح مورد نظر خودتان را با نرم افزارهای مخصوص طراحی كرده و از طريق كارت حافظه وارد دستگاه كنيد .

معمولا در اين مدلها شما امكان دوخت عدد و حروف را به زبان انگليسی و يك زبان دوم كه معمولا زبان كشور سازنده دستگاه هست خواهيد داشت .

مدل های محبوب چرخ های گلدوزی کامپیوتری 

از جمله مدلهای محبوب اين گروه از برند ژانومه می توان به ژانومه ٦٠٠٠ و ٧٠٠٠ اشاره كرد.