کاربرد میز مکش و اتوبخار

میز مکش یکی از وسایل و ملزومات مهم در مزون ها و تولیدی های صنعتی است که درهنگام اتو کشی، از بوی ناشی حاصل از باقی ماندن رطوبت بر روی لباس جلوگیری می کند. همچنین میز مکش برای بهتر چسباندن لایه(لایی چسب) بر روی پارچه طراحی شده است.
این دستگاه در عین سادگی در طراحی و کارکرد، عملکرد تاثیرگذاری در اتو کشی پارچه ها دارد که دارای یک صفحه بزرگ و گسترده با قابلیت ارتجاعی  می باشد و محل قرار گرفتن لباس اماده اتوکشی است.
این دستگاه مجهز شده به سیستم مکش هوا در قسمت زیر خود می باشد .

 

همانطور که در ویدئوی آموزشی زیر مشاهده می کنید، در قسمت پایینی میز مکش، پدالی تعبیه شده که با فشار دادن آن سیستم مکش دستگاه فعال شده و لباس یا پارچه روی میز را به سمت خود می کشد و باعث ثابت ماند آن بر روی میز می شود که این ویژگی  در هنگام اتوکشی از تا خوردن و حرکت پارچه بر روی صفحه میز جلوگیری می کند.


 اما کارکرد سیستم مکش این دستگاه فقط به توضیحات گفته شده محدود نمی شود !

یکی از دیگر ویژگی های بارز این دستگاه این است که سیستم مکش این دستگاه بخار باقی مانده بر روی لباس را  به خود جذب میکند  تا لباس خنک و از چروک شدن و شکستگی آن جلوگیری شود.

تا اینجا ما با طرز کارکرد دستگاه میزمکش آشنا شدیم:


اما آیا میز مکش فقط در یک نوع و یک کارکرد خاص وجود دارد ؟
- خیر !میز مکش نیز مانند بسیاری از وسایل دیگر دارای مدل های مختلف و کارکرد های متفاوت تر مباشد که عبارتند از :

 

 میزمکش قایقی

برای اتوکشی لباس هایی مانند مانتو زنانه استفاده میشود که دارای طول زیاد هستند و در اتو کشی توجه به جزئیات اهمیت دارد مانند زیرا در اتوکشی مانتو زنانه اتو کشی دقیق نقاط مانند آستین ، یقه و لبه های لباس حائز اهمیت است . میزمکش مستطیلی

برای اتوکشی لباس هایی ماننند کت مردانه استفاده میشود که نیاز به اتوکشی سطح مقطعی از سطح بیشتری هستند که لباس امکان باز شدن به طور کامل روی میز را دارد.
 

   مطلب پیشنهادی:  نحوه فعالیت یک کارگاه تولیدی کت و شلوار   در قسمت زیر میتوانید ویدئوی آموزشی ساخته شده توسط شرکت بیست بافت را درباره طرز کارکرد این دستگاه مشاهده کنید : 


برای دانلود این ویدئو اینجا را کلیک کنید .