X
آیا سوالی دارید؟
Trolltunga Norway

راهنمای انتخاب لباس مهمانی و لباس شب

نوشته شده توسط reza 2017/11/14 11:42:12 0 نظرات

اینکه در یک مهمانی اولین چیزی که نشان دهنده شخصیت ما می باشد لباسیست که به تن داریم اگرچه زیبا نیست اما واقعیتی است انکار ناپذیر.اما اینکه چطور لباسی مناسب با جثه و چهره خود انتخاب کنیم گاهی برایمان دشوار و گیج کننده می باشد.در حالیکه با کمی دقت در ظاهر و جثه خود می توانیم بهترین لباس مناسب هر مجلس را به تن داشته باشیم.در زیر اصول اولیه ایی برای انتخاب لباس مناسب آورده شده است.

لباس مناسب میهمانی رسمی

 • لباس مناسب میهمانی رسمی باید کاملا اندازه شما باشد. یکی از ساده ترین راه های لاغر تر به نظر رسیدن ، انتخاب لباسی است که کاملا اندازه شما باشد. لباس های تنگ و یا گشاد شما را چاق تر نشان خواهند داد. پوشیدن لباس های تنگ علاوه بر اینکه تحرک شما را محدود و عذاب آور خواهد کرد ، چین و چروک های زشتی را در قسمت های چاق بدن شما ایجاد می کند.
 • پوشیدن دامن کوتاه نیز قد شمارا بلندتر نشان میدهد. خصوصا اگر از دامن های A شکل استفاده کنید. این مدل لباس ها باعث می شود که نگاه ها بیشتر به پاهای شما جلب شود و ، قدبلند تر به نظر خواهید رسید. البته فراموش نکنید که دامن شما نباید در حد مینی ژوپ باشد. همچنین از پوشیدن دامن هایی که بلند باشند نیز، خود داری کنید.
 • لباس های مجلسی و یا پیراهن هایی که یقه آنها به شکل V است و یا اصطلاحا یقه هفتی هستند ، انتخاب مناسبی برای زنان کوتاه قد است. زیرا قد بلندتر و لاغرتر به نظر می آیند.لباس مجلسی یقه هفت ، نگاهها را بیشتر به بالاتنه و گردن شما معطوف می کنند و باعث می شوند که قسمت های پایین بدن شما که معمولا چاق تر است ، از نظر ها پنهان بماند. به طور ناخودآگاه این مدل لباس های مجلسی شما را قد بلند تر نیز نشان می دهند.
 • لباس هایی با طرح خطوط عمودی نیز شمارا قد بلندتر نشان میدهند و همچنین باعث می شوند لاغرتر به نظر برسید.. خطوط عمودی باعث می شوند چشم ها به بالا و پایین کشیده شوند و شما را کشیده تر نشان خواهند داد.
 • نباید در مجلس عروسی دیگران لباس سفید بپوشید. هنگامی که در یک مجلس عروسی شرکت می کنید هرگز نباید لباس سفید بپوشید .چرا که لباس سفید عروس در چشم می باشد و لباس شما در این میان جلوه ای پیدا نخواهد داشت.
 • کفش پاشنه بلند نیز قد شمارا کشیده تر نشان می دهند. البته نباید کفش هایی که پاشنه های خیلی بلند دارند را انتخاب کنید. اگر کفشتان چند سانتی متر پاشنه داشته باشد ، شما را لاغر تر و قدبلند تر نشان می دهد. سعی کنید پاشنه های زیر ۸ سانتی متر را انتخاب کنید تا شیک پوش تر به نظر برسید. برای اینکه قد زنان از مردان کوتاهتر باشه(بدلیل فرهنگی) بهتر است کفشی با پاشنه مناسبی انتخاب کنید که وقتی در کنار همسرتان می ایستید، از همسرتان کوتاهتر باشید.
 • بهتر است پاهایتان برهنه نباشد زیرا هم اندامتان را زیباتر نشان می دهند و هم اینکه باعث میشود که لباستان جلوه بهتری داشته باشد.برای دامن های کوتاه هم جوراب های زیبایی وجود دارند که با استفاده از آنها بر زیبایی خود می افزایید.
 • اجازه ندهید لباس زیرتان پیدا باشد. نباید لباستان آنقدر باز باشد که لباس زیرتان پیدا شودسعی کنید لباس زیری که انتخاب می کنید همرنگ لباستان باشد.
 • استفاده از جواهرات بر زیبایی شما می افزاید اما توجه کنید جواهرات کمی به خود آویزان کنید. یک گردنی ساده جلوه بیشتری دارد تا تعداد زیادی جواهرات و گردنبند.در ضمن جواهرات زیاد باعث می شود دیگر لباستان دیده نشود.پس سعی کنید از جواهرات کم و ساده استفاده کنید.
 • هرگز جواهرات طلایی و نقره ای را با هم استفاده نکنید. دقت داشته باشید که همیشه یا از جواهرات نقره ای استفاده کنید و یا از جواهرات طلایی اتان .اینکه کدام رنگ به لباس شما بیشتر می آید بسیار مهم است و مهمترآن است که هرگز هر دو رنگ را با هم آویزان نکنید.
 • لباس های قرمز و مشکی هم در همه حال زیبا هستند و هم مجلسی

لباس مناسب محیط کار

در محیط های کاری نباید لباس هایی بپوشیم که جلب توجه کنند.این لباس ها مخصوص مهمانیست نه محل کار. بهترین لباس های محیط های کاری، لباس های ساده با رنگ های سنگین مانند مشکی و طوسی و سرمه ایی هستند.همین طور در محیط کار انتخاب لباس های تنگ و کوتاه با رنگ های جیغ یا براق اصلا مناسب نیستند.

و نکته آخر

برای محیط های اسپرت ..مثل کنار دریا..کلوپ های ورزشی…پارک ها کفش پاشنه بلندتر از 3 سانت و همین طور آرایش زیاد  مناسب نیست. برای محیط های اسپرت باید از لباس های راحت و سبک استفاده کرد.کفش های اسپرت و تخت بهترین گزینه برای این مکان هاست. همین طور پیراهن های ساده و شلوارک و تیشرت را می توانید در این مکان ها استفاده کنید.استفاده از آرایش تند و کفش های پاشنه بلند و همین طور کت و شلوار برای مردها کاملا غیرعادیست.

نوشتن نظر