X
آیا سوالی دارید؟
Trolltunga Norway

راهنمای راه اندازی خط تولید کت شلوار مردانه

نوشته شده توسط reza 2018/08/20 17:06:37 0 نظرات راهنمای تولید,

 آموزش ایجاد خط تولید کت وشلوار مردانه (بخش اول)

 

1-ازکجا شروع کنیم؟

 2-ماشین آلات مورد نیاز تولید کت و شلوار

 3-راهنمای تولید کت و شلوار

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1-برای راه اندازی تولید کت و شلوارازکجا شروع کنیم؟

 

شاید امروزه اصلی ترین مشکل تولید کنندگان در ایران از اینجا شروع می شود که ابتدا اقدام به تولید محصول نموده وبعد ازتولید به دنبال مشتری دربازار می گردند که معمولا باخریدارن غیر منصف برخورد کرده وموجبات سواستفاده از تولید کننده را فراهم نموده ودر اغلب موارد با شکست ودلسردی مواجه می شوند.

لذا لازم به ذکر است که قبل از اقدام به شروع تولید هر محصولی ضروری است که در زمینه بازاریابی اقداماتموثری صورت پذیرد

 که مهمترین آنها بررسی بازار،قیمت کالا در عمده فروشی ها ومراکز پخش میباشد  که متاسفانه در اغلب موارد مورد توجه قرار نگرفته وتولید کننده با توجه به قیمت محصول در مراکز تک فروشی وفاصله زیاد قیمت تک فروشی با قیمت محاسبه شده کالا در تولیدی به مرحله تولید وارد می شود حال آنکه یک تولید کننده هرگز نمی تواند محصول تولیدی را به صورت تکی بفروش برساند پس اصلی ترین نیاز در تولید هر محصول و به خصوص پوشاک ،بازار یابی دقیق و قدرتمند است.

 

 

2-ماشین آلات مورد نیاز تولید کت و شلوار

 

برای تولید کت وشلوار مردانه باتوجه به تیراژ تولید وهمچنین مدل محصول وکیفیتی که تولید کننده مد نظر دارد ماشین آلات مختلفی مورد نیازاست.

در اینجا ما تلاش می کنیم که لیستی از ماشین آلات اصلی که جهت تولید کت وشلوار به صورت عمومی مورد نیاز است را دراختیار شما قرار

دهیم:

 

 

 

 

1-قیچی برش:

 

با توجه به حجم تولید شما سایز قیچی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید .در بازار امروز قیچی برش متفاوتی وجود دارد که مهمترین آنها قیچی برشعمود بر بوده که براساس اینچ دسته بندی می شود که هر اینچ توانایی برش 2/5 سانتی متر ارتفاع پارچه را دارد  که به عنوان مثال قیچی 5 اینچ می تواند 12/5 سانتی متر ارتفاع پارچه را برش بزند 

البته امروزه دستگاههای برش CNC تمام اتوماتیک نیز در بازار جهانی عرضه شده که خوشبختانه در کشور عزیز ما نیز در چند کارخانه بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد اما قطعا برای کارگاههای متوسط و کوچک استفاده از این تکنولوژی پرهزینه بوده و غیر اقتصادی می باشد.

 

 جهت مشاهده انواع نمونه ها بروی کلمه  قیچی برش کلیک نمایید

 

 

2-چرخ خیاطی راسته دوز:

 

40درصد از بار تولید پوشاک به دوش این چرخ خیاطی می باشد. امروزه به لطف ماشین آلات ساخت کشور چین انواع کامپیوتری این چرخ خیاطی با بازدهی بالا و افزایش راندمان تولیدوقیمت های بسیار کمتر از نمونه های اروپایی وژاپنی قابل دسترس می باشد که در95درصد از مواقع به جهت کیفیت وقیمت پیشنهاد بنده به دوستان تولید کننده استفاده از همین محصولات چینی می باشد.

 

 جهت مشاهده انواع نمونه ها بروی کلمه  چرخ خیاطی راسته دوز کلیک نمایید

 

 

3-چرخ خیاطی سردوز

 

جهت سردوزی محصول مورد نظر  شما باتوجه به تیراژکار به یک یا چند چرخ خیاطی سردوز 3نخ و5نخ نیاز دارید که با توجه به تیراژ تولید بعد از کسب مشاوره نوع معمولی یا اتومات آن را انتخاب نمایید.

 

 جهت مشاهده انواع نمونه ها بروی کلمه چرخ خیاطی سردوز کلیک نمایید

 

 

 

4-چرخ خیاطی دکمه دوز:

 

در انواع مدلهای کت شما چند عدد دکمه در سر آستین به جهت تزۀین ویک تا سه دکمه درقسمت جلوی کت و شلوار استفاده می کنید که به همین جهت در هر کارگاه تولید کت وشلوار حداقل یک چرخ خیاطی دکمه دوز مورد نیاز شما خواهد بود البته امروزه مدلهای مختلف از این چرخ خیاطی عرضه می شود که آخرین تکنولوژی عرضه شده امکان انتقال دکمه تا فک دستگاه را به صورت اتومات فراهم کرده و راندمان کار تاحدود 4برابر نسبت به مدلهای دیگر را افزایش می دهد.

 

جهت مشاهده انواع نمونه ها بروی کلمه  دکمه دوز کلیک نمایید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5- چرخ خیاطی مادگی:

 

بعد از نصب دکمه روی کت قطعا برای هر دکمه یک عدد جا دکمه یا همان مادگی نیز مورد نیاز است امروزه در همه مدلهای کت وشلوار مادگی به صورت چشمی مورد استفاده قرار می گیرد که بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود البته در گذشته دور استادان خیاط مادگی چشمی را با دست روی کار می دوختند که امروزه این امرهم از نظر زمان و هم ازنظر اقتصادی و هم از نظر فنی امکان پذیر نمی باشد.

 

جهت مشاهده انواع نمونه ها بروی کلمه  مادگی  کلیک نمایید

 

ادامه مطلب 

 

نوشتن نظر