X
آیا سوالی دارید؟
Trolltunga Norway

راهنمای تعمیر چرخ خیاطی خانگی

نوشته شده توسط reza 2017/11/16 11:06:18 3 نظرات آموزش خیاطی,تعمیر چرخ خیاطی خانگی

معمولا در هنگام استفاده از چرخ های خیاطی خانگی ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم. در این مطلب بعضی از این مشکلات و روش های حل کردن آنها را بررسی می کنیم.
  

نخ مناسب را انتخاب کنید .


1. انتخاب نخ مناسب  اولین نکته در رابطه با ایراد های چرخ های خیاطی است.همین طور زمانیکه میبینید روی پارچه نخ جمع شده است و دوخت ها شل هستند علت آن این است که نخ خوب روی چرخ تنظیم نشده و بیش از حد سفت است و گاهی هم به این دلیل است که نخ ماسوره شل است و باید تنظیم شود.


2. گاهی نخ زیری در ابتدای دوخت ها شل می شود که باید در این حالت دستگاه تنظیم کشش نخ را حرکت دهید تا به دوخت مناسب و تمیز برسد.


3. گاهی نخ ماسوره پاره میشود که به این دلیل است که کشش نخ درست تنظیم نشده است.

4. اگر وقتیکه در حال کار کردن هستید چرخ گیر کرد،در ماسوره نخ گیر کرده است.


5. اگر چرخ اصلا حرکت نکرد ممکن است یا روغن چرخ تمام شده باشد یا در ماکو نخ گیر کرده باشد.
 

 اگر در هنگام دوخت نخ پاره شد !
 

 1. در صورت پاره شدن نخ رویی ممکن است کشش نخ تنظیم نباشد، گاهی هم به این دلیل است که سوزن کند شده یا کج شده است و یا اینکه سوزان در جای مناسب خود بسته نشده است، هم بالا پایین بودن سوزن و هم جهت سوزن را بررسی کنید. ممکن است به این دلیل هم باشد که نخ قرقره گره داشته و یا نخ ماسوره و نخ رو ضخامت های متفاوتی دارند.


 

تعمیرات چرخ خیاطی خانگی

 

 


2. در صورتیکه دوخت ها نامرتب هستند ممکن است ماکو و ماسوره گرد و غبار داشته باشند که باید آن را پاک کنید ، و یا اینکه سوزن اشتباه و در جای نا مناسب و یا برعکس نصب شده باشد، درست بودن سایز سوزن را هم بررسی کنید.گاهی هم به این دلیل است که فنر پایه شل است.

3. زمانیکه نخ ماسوره در هنگام دوخت پاره شود ممکن است به این دلیل باشد که ماسوره یا نخش جابجا شده اند و مانع گردش خوب ماسوره داخل ماکو میشود.


4. گاهی صدای چرخ در حین کار بیشتر از حالت عادی می شود.روغن چرخ را بررسی کنید که تمام نشده باشد و یا اینکه بیش از حد مانده نباشد.


5. درصورتیکه سوزن در حین کار بشکند به این دلیل است که در محل خود سوزن شل است و یا اینکه سایز سوزن درست نیست و یا اینکه سوزن کج شده است و باعث شکستنش شده است.و یا حتی ضخامت نخ و پارچه مناسب سوزن استفاده شده نیست.


اگر میخواهید کار با چرخ خیاطی را ساده تر کنید به نکات زیر توجه کنید:


چرخ خیاطی خود را در مقابل نور مناسب طبیعی یا مصنوعی قرار دهید و از میز و صندلی استفاده کنید.بهتر است برای ریختن اضافات پارچه و نخ از سطل زباله در کنار میز استفاده کنید.سعی کنید صاف بنشینید تا به کمر و شانه شما فشار وارد نشود .برای سوزن و سنجاق حتما از لوازم مخصوص استفاده کنید و آن را با دهان خود نگه ندارید.برای برش زدن پارچه ، آن را روی یک میز پهن کنید و بعد ببرید.


بهتر از است بعد از یک استفاده از چرخ خیاطی آن را دوباره روغن کاری و تمیز کنید.


در صورتیکه قبلا از چرخ خیاطی استفاده نکرده اید بهتر است اول به سراغ پارچه های اصلی نروید و کمی تمرین کنید.به این صورت که ابتدا روی یک تکه پارچه با ضخامت معمولی یک خط بکشید و سعی کنید با چرخ خود روی آن خط را صاف خیاطی کنید و همین طور طول دوخت ها و کیفیت و درجه دوخت چرخ خود را تنظیم کنید و سپس سعی کنید بدون خط کشی کردن پارچه، دوخت صاف را تمرین کنید.و همین طور دوخت های متقاطع و موازی را تمرین کنید تا با کار کردن با چرخ خود تسلط کامل داشته باشید و سپس به سراغ پارچه های اصلی بروید.

3 نظرات

چرخ خیاطی:
2018/06/13 22:10:03, 10:10:03 PM
پاسخ

مطلب خوب و مفیدی بود

کولر گازی بانه:
2018/06/13 22:11:51, 10:11:51 PM
پاسخ

عالی توضیح دادین

امیر حسینی:
2019/07/13 20:35:44, 08:35:44 PM
پاسخ

توضیح جامع و کاملی بود خوبه که از این دست توضیحات در فضای وب زیاد بشه. موفق و پیروز باشید

نوشتن نظر