جامع ترین راهنمای اتوی مخزن دار
یکی از ابزار‌هایی که در منازل یا کسب‌وکار های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اتو است. اتو انواع مختلفی دارد که شامل اتوی بخار، اتوی مخزن دار و... هستند. در این مطلب معرفی

جامعی درباره یکی از انواع اتو، یعنی اتوی مخزن دار  مطرح می‌شود. 

معمول‌ترین اتویی که در خانه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اتوی بخار است. اتوی بخار خود شامل اتوی بخار مخزن‌دار و اتوی بخار بدون مخزن است. معمولا از اتوی مخزن‌دار هنگامی استفاده می‌شود که مقدار البسه و پارچه‌هایی که نیاز به اتو کشیدن دارند زیاد باشند. این مخزنی که نزدیک خود اتو تعبیه می‌شود می‌تواند باعث شود تا مدتی بدون تمام شدن آب موجود در مخزن اتو کنید. 


  جهت مشاهده انواع اتو بخار مخزن دار خانگی کلیک کنید+تصاویر


بوسیله اتوی بخار مخزن‌دار می‌توان میزان بخاری که روی پارچه قرار می‌گیرد تا آن را کاملا هموار کند را افزایش داد. اتو کردن با این ابزار لباس‌هایی بهتر و صاف‌تر و در عین حالارامشخیال بهتری را برای کسی که اتو می‌کشد به همراه دارد.

در برخی اتو‌های مخزن دار، مخازن همراه با اتو نیستند و از آن جدا هستند. بدلیل وجود میزان بیشتری آب در نتیجه بخار بیشتری هم تولید شده و مانند خشکشویی‌ها می‌توان فرایند اتوکشی را با مقدار زیادی بخار انجام داد. 

با وجود اینکه این مخزن از بخش اصلی اتو جدا است اما ارتباط آنها از طریق یک لوله برقرار است که میزان بخار ورودی را تامین می‌کند. به این طریق می‌توان اتو کشی را با حجم زیادی بخار انجام داد. 

امروزه برخی از برند‌های جدید این قبیل اتو‌ها حتی می‌توانند اتو را فقط بوسیله بخار و بدون نیاز به گرما انجام دهند. یعنی لازم نیست که ابتدا صفحه اتو با دریافت انرژی گرم شود و سپس بخار به مراحل اتو اضافه شود. این به نوبه خود هم به صرفه است و هم در برخی موارد از آسیب رسیدن به بافت پارچه در اثر گرمای زیاد جلوگیری می‌کند.

در خیلی از موارد رد اتو یا کشیدگی ناشی از آن روی لباس باقی می‌ماند که به کمک این نوع اتوهای مخزن‌دار می‌توان مشکل را حل کردمزایای اتوی بخار مخزن دار


هر وسیله و ابزاری قطعا دارای مزایایی است که بررسی آن‌ها می‌تواند هنگام خرید وسیله به خریدار کمک کند تا انتخاب درست‌تری داشته باشد. در این قسمت قصد داریم تا با معرفی

برخی از این مزایا شما را به عنوان یک خریدار آگاه کنیم. جذابیت بخشیدن دوباره به البسه


یک اتوی معمولی می‌تواند سطح پارچه را صاف کند و با هموار کردن چروک‌های روی لباس را از بین ببرد. بوسیله اتوی بخار اینکار راحت‌تر انجام می‌شود چون بخار باعث می‌شود گرما روی لباس تثبیت شود و همینطور الیاف بافت نرم‌تر و قابل انعطاف‌تری به خود بگیرد. 

اما درباره اتوی بخار مخزن‌دار نتیجه کمی متفاوت خواهد بود. این اتو با میزان زیادی از فشار و بخار همراه با گرما و تجهیزات قدرتمند می‌تواند لباسی نه تنها صاف، بلکه با جلوه‌ای خاص نیز به شما تحویل دهد. 

آنچه که اهمیت دارد فقط صاف شدن لباس نیست. گاهی بسیاری از البسه هستند که اهمیت فراوانی برای ما دارند و صاف شدن به همراه نو دیده شدن می‌تواند همان اثرگذاری اولیه را حتی درمورد یک لباس قدیمی داشته باشد.

در این وسیله مخزن کاملا جدا است اما میزان آب به طور دلخواه تا چندین روز کافی است و می‌توان در طی زمان‌ بیشتری اتو با کیفیت بالاتری انجام داد.

گاهی پیش میاید که لباس به دلیل مچاله شدن یا برای مدت طولانی در یک فضای بسته مثل چمدان یا کارتن قرارگرفتن، دچار چروک‌هایی می‌شود که خیلی خیلی سخت بوسیله یک اتوی معمولی از بین می‌روند. اما به کمک این نوع از اتو‌ها می‌توان حتی سخت‌ترین چروک‌ها را از بین برد‌.

 


از مزایای دیگر اتوی مخزن‌دار این است که زمان کمتر و در عین حال سرعت بالاتری برای اتوکشی نیاز است. این اتو می‌تواند در زمان اندکی به سرعت چروک را از بین ببرد. نکته دیگر اینکه شاید بارها پیش امده باشد که با چرخاندن بخش کنترل دمایی، میزان حرارت را بالا برده باشید و این موضوع باعث سوختگی لباس یا لکه‌دار کردن ان شده باشد. 

بدلیل اینکه اکثر افراد نمیدانند که دقیقا چه نوع دمایی برای اتوکشی چه نوع پارچه ایی مورد نیاز است، باعث اسیب به بافت پارچه می‌شوند. 

خوشبختانه اتوی بخار مخزن‌دار به گونه‌ایی طراحی شده است که بر حسب نوع پارچه دمای متناسب با آن را تنظیم می‌کند و شما با خیال راحت می‌توانید به اتو کشی خود ادامه دهید و نگران سوختگی پارچه نباشید. این ابداع شامل حال تمامی مدل‌های اتوی مخزن‌دار نمی‌شود و فقط در برخی موارد وجود دارد. با این وجود در زمان اتوکشی بسیار صرفه جویی می‌شود.

مورد دیگری که از مزیت‌های این قبیل اتو محسوب می‌شود، وزن کم اتو است. حرکات دائمی اتو باعث درد مچ و ارنج می‌شود و اگر حداقل یکبار در روز نیاز به اتو کشی دارید این نوع اتو برای شما مناسب‌تر خواهد بود. هنگامی که مخزن یک اتو داخل خود اتو قرار گیرد، حجم آب باعث سنگین‌تر شدن اتو می‌شود و متاسفانه باعث آسیب به مچ و استخوان‌ها می‌شود. استفاده از  اتوی مخزن دار که دارای مخزنی جداگانه است این صدمه را وارد نخواهد کرد. 

یکی از موارد دیگری که جزو مزایای این قبیل اتو به حساب می‌اید و قبلا هم درباره آن صحبت شد وجود مخزنی با حجم زیادی اب است که با ایجاد مقدار زیادی بخار می‌تواند زمانی که برای اتو کردن صرف می‌کنیم را کاهش دهد. 


جهت مشاهده انواع اتو مخزن دار صنعتی کلیک کنید


حجم ابی که درون مخزن جای می‌گیرد چندین برابر مخزن یک اتوی بخار معمولی است. در واقع بزرگترین فایده این مخزن کاهش مراحل پرکردن مخزن از آب نیست. بلکه افزایش شدت بخار و اتوکشی با کیفیت عالی است.

یکی دیگر از مزایای جالب این قبیل اتو این است که شما می‌توانید در زمانی که لباس را از چوب رختی یا جلی دیگری اویزان کرده‌اید، با بخاردهی نیز فرایند اتو کشی را انجام دهید.

علاوه بر این، اتوی مخزن‌دار قابلیت این را دارد که در صورتی که از آن استفاده‌ایی ندارید خاموش شود. به همین دلیل حادثه‌هایی مثل سوختگی و برق گرفتگی و...پیش نخواهند آمد.


قیمت اتوی مخزن‌دار


با وجود تعداد زیادی مزایا و ویژگی‌های خاصی  که فقط در این نوع مدل از اتو‌ها پیدا می‌شود، بدیهی است که قیمت آن نیز نسبت به سایر اتو‌ها بالاتر خواهد بود. اما پرداخت همین قیمت می‌تواند کار را تا سال‌ها برای مصرف‌کننده راحت کند و لباس‌هایی با کیفیت به او تحویل دهد.

بنابراین ارزش پرداخت چنین قیمتی را دارد. هر چند امروزه در بازار برخی برندهای این نوع اتو قیمت پایین‌تری دارند و امکان خرید انها وجود دارد.


در پایان با بعضی از اتو های مخزن دار آشنا میشویماتو بخار 3/5 سیلتر مونتاژ ایران
جهت مشاهده بروز قیمت و اطلاعات فنی این محصول کلیک کنید+ویدئو


اتو بخار 3/5 سیلتر اصل ترکیه

 
     

جهت مشاهده بروز قیمت و اطلاعات فنی این محصول گلیک کنید+ویدئو


تفاوت اتو سیلتر ایرانی با ترک را در این صفحه مشاهده کنید


اتو بخار 1/5 لیتری ابتیماجهت مشاهده بروز قیمت و اطلاعات فنی این محصول گلیک کنید+ویدئو
اتوبخار 1لیتری استرولوکس مدل1100


جهت مشاهده بروز قیمت و اطلاعات فنی این محصول کلیک کنید+ویدئو