X
آیا سوالی دارید؟
Trolltunga Norway

رفع مشکل شل دوختن نخ زیر یا زیر ریختن نخ + فیلم آموزشی

2019/09/14 12:25:37 0 نظرات

اگه چرخ خیاطیمون زیر ریخت چیکار کنیم ؟ + ویدئو

یکی از مشکلاتی که بعنوان خیاط حتما باهاش برخورد کردین ، زیر ریختن دوخت هستش معمولا وقتی این مشکل پیش میاد اغلب کاربرا سعی میکنن فشار نخ رو با محکم کردن پیچ تنظیم نخ زیاد کنن، که معمولا این کار مشکل شمارو حل میکنه ولی بعضی اوقات این مشکل مربوط به نکات دیگری است. راه حل این مشکل را بطور کامل در این ویدئو که در شرکت 20 بافت تولید شده، برای شما بصورت کامل بیان کرده ایم. در پایان اگر مطلب برای شما مفید بود و یا نظر خاصی داشتید زیر همین پست برای ما بنویسید.

 

پیچ درجه تنظیم نخ

قبل از هرچیز به سراغ پیچ درجه تنظیم نخ بروید و با تنظیم آن ببینید مشکل دوخت حل می شود یا خیر.

 

ماکو

اگر نخ زیر شل شده یا اصطلاحا چرخ شما زیر ریخت و با دستکاری پیچ درجه تنظیم مشکل حل نشد؛ به سراغ ماکو رفته و پیج تنظیم آن را در جهت عقربه های ساعت کشش آن زیاد می شود و این مشکل برطرف می شود. همینطور اگر در خلافه جها عقربه های ساعت پیچ را بچرخانید کشش نخ کمتر می شود.

 

ماسوره

اگر فشار نخ زیاد باشد و یا نخ دستگاه شما سفت حرکت کند، باعث می شود نخ رو به زیر کشیده شود. برای رفع این مشکل پیچ تنظیم آن را در خلاف  جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا نخ شل تر شده و مشکل زیرریختن نخ حل شود.

 

خارج شدن نخ رو از داخل فنر:

گاهی مشکل از موارد بالا نیست. در این حالت به سراغ فنری بروید که نخ رو از داخل آن می گذرد و چک کنید که حتما نخ داخل آن باشد و از آن خارج نشده باشد؛ چون اگر خارج شده باشد باعث می شود که نخ شل شده و دستگاه زیر بریزد.

 

نبودن نخ بین دو صدف:

بعد از بررسی فنر، چک کنید که آیا نخ دقیقا بین شیار دو صدف قرار دارد یا خیر و حتما مطمان شوید نخ بین شیار دو صدف قرار بگیرد.

 

وجود پرز بین دو پولک:

بعد از بررسی موارد فنی فوق، چک کنید پرز نخ، نخ و یا هرگونه آلودگی دیگر بین دو پولک نباشد. اگر این چنین بود پولک را کشیده و با فوت و یا دستمال بین دو پولک را تمیز کنید. بطور کلی سعی کنید این کار را هراز گاهی انجام دهید تا دستگاه شما بهتر کار کند.


 

 

دانلود رایگان فیلم

نوشتن نظر