X
آیا سوالی دارید؟
Trolltunga Norway

آموزش خیاطی - پیرامون آستین و اندازه گیری آن

2017/02/21 14:51:19 0 نظرات آموزش خیاطی,

آموزش خیاطی پیرامون آستین و اندازه گیری آن

برای اینکه بخواهید یک آستین را دقیق اندازه گیری کنید. باید 4 قسمت از آستین را با متر اندازه بزنید. که این 4 قسمت شامل: 1- قد آستین 2- دور بازو 3- دور آرنج 4- دور مچ، می باشد. که هرکدام را توضیح مختصری همراه با عکس به شما می دهیم.

آموزش خیاطی :

توضیح شماره یک آموزش اندازه گیری قد آستین

در اولین قدم باید دست را زاویه دار رو به جلو نگهداشت و سپس با استفاده از متر، سر متر را در قسمت تلاقی بین سرشانه به گردن گذاشته (به اصطلاح روی طوق گردن) و از پشت دست رو به پایین می آورید و از قسمت آرنج رد می کنید و تا روی مچ دست که قسمتی برجسته دارد می رسانید. به این فاصله اندازه ی بین سرشانه تا مچ دست به صورت کامل می گویند. که همزمان با این کار شما می توانید طول سرشانه و قد آستین تا آرنج را نیز بدست آورید. توجه داشته باشید که به هنگام کشیدن کادر آستین شما باید اندازه سرشانه را از اندازه کامل بدست آمده کم کنید. یادتان باشد که برای دوخت ، اندازه ی قدی آُستین تا آرنج را یادداشت کنید.

آموزش خیاطی

 

 

 

توضیح شماره دو آموزش اندازه گیری دور بازو

برای انجام این کار باید فیگور مخصوص به این کار را نیز بگیرید. کافیست دستتان را به کمرتان بزنید، و دور برجسته ترین و یا گوشتالوترین قسمت بازو را اندازه بزنید. خیلی ساده می توانید دور بازو را اندازه بزنید.

آموزش دوخت لباس

 

 

 

توضیح شماره سه آموزش اندازه گیری دور آرنج

برای اندازه گیری دور آرنج نیز همانند قد آستین باید دست را زاویه دار کرد و بعد از آن شما می توانید با توجه به عکس وچگونگی اندازه گیری در آن را ببینید.

دوخت آستین

 

 

 

توضیح شماره چهار آموزش اندازه گیری دور مچ

توجه داشته باشید که برای آنکه بخواهید یک آستین کاملا جذب بدوزید باید قسمت برجسته ی مچ دست را بدون در نظر گرفتن مقدار اندکی آزادی اندازه بگیرید. ولی اگر بخواهید که کمی آستین ها برایمان آزاد تر باشد شما باید حدود دو سانتیمتر پایین تر از مچ دست یعنی روی دست را اندازه بزنید.

نوشتن نظر